Svatební lokace v Praze: Libeňský zámek

16.09.2019

Libeňský zámek je skvělé místo pro konání i focení svatby v Praze. Obřadní síň patří k nejvyhledávanějším síním v Praze. Zdobí ji restaurované rokokové malby na stěnách i na stropě. V čele svatební síně jsou nádherná pozdně empírová kachlová kamna a klavírní křídlo.

Rokový zámek původně gotická tvrz

Původně gotickou tvrz, později renesanční zámek, koupilo ve 2. polovině 17. století Staré Město Pražské a upravilo jej v barokním stylu. Rokoková přestavba zámku se uskutečnila o sto let později. V té době byla přistavěna i zámecká kaple Neposkvrněného početí Panny Marie. 

Ve 20. století vznikly kolem zámku dnešní Thomayerovy sady, zámecká zahrada se školní naučnou stezkou. 

Svatební síň Libeňského zámku

Svatební síň se nachází v prvním patře východního křídla Libeňského zámku. Je přístupná po reprezentativním kamenném schodišti. Rokokové malby na stěnách slavnostní síně restauroval malíř Jakub Obrovský v letech 1909 - 1910.  

Zázemí představitele veřejné moci a matrikářky za oddacím stolem je citlivě odcloněno paravánem. Vybavení nutné pro produkci hudby nepůsobí rušivě. Je možné si objednat píseň na přání, kterou šikovné dámy zahrají živě na klavírním křídle.

Focení svatby v Libeňském zámku.

Ve svatební síni se míchá přirozené světlo, které sem vstupuje velkými okny, se světlem umělým z lustrů. Ne každý svatební fotograf umí využít oba zdroje světla. 

Pokud fotograf použije blesk, světelný mix žlutého umělého a modrého venkovního světla ztratí své kouzlo. Záblesk obě světla upozadí. Na druhou stranu focení bez blesku musí fotograf a později manželé obětovat něco málu z technické kvality fotek, zejména v oblasti ostrosti nebo šumu.

Výborné kulisy pro následné focení novomanželů poskytuje zámecký park a nádvoří. Zeleň před hlavním vchodem odděluje zámek od rušné ulice. Tento bývalý zámecký park upravil zahradní architekt František Tomayer. Pro fotografování novomanželů a svatebčanů poskytuje dostatek prostoru.